Lokalno.pl wiadomości i aktualności z Twojej okolicy

Górnik Wałbrzych wygrywa po dogrywce w inauguracji Orlen Basket Ligi

W emocjonującym meczu inaugurującym sezon Orlen Basket Ligi koszykarze Górnika Wałbrzych pokonali w Zielonej Górze Zastal 86:79 po dogrywce, dzięki świetnej grze w końcówce spotkania.

Górnik Wałbrzych wygrywa po dogrywce w inauguracji Orlen Basket Ligi

Wyjazdowe zwycięstwo Górnika w emocjonującym meczu

W pierwszym meczu nowego sezonu Orlen Basket Ligi koszykarze Górnika Wałbrzych pokonali na wyjeździe Zastal Zielona Góra 86:79 po dogrywce, rozpoczynając rywalizację od ważnego zwycięstwa. Mecz był pełen zwrotów akcji – dwie pierwsze kwarty należały do gospodarzy, ale trzecia była momentem przełomowym dla gości, którzy na jej koniec prowadzili 52:49.

Napięta końcówka spotkania

Czwarta kwarta była bardzo wyrównana. Zastal przez większość czasu trzymał się blisko, a na 39 sekund przed końcem regularnej gry prowadził 67:65. Kluczowe było nieudane wykorzystanie dwóch rzutów wolnych przez Ikego Smitha, a później szybka utrata przejętej piłki przez Amerykanina. Po przerwie na żądanie trenera, Phil Fayne doprowadził do remisu 67:67 z linii rzutów wolnych. Ostatnia akcja Zastalu na rzut Taurasa Jogeli nie zmieniła wyniku i konieczna była dogrywka.

Dogrywka pod znakiem Górnika

W dogrywce dominowali już wałbrzyszanie, a duży wpływ na ten wynik miał Lovell Cabbil, który zdobył w tych minutach 8 z 19 punktów drużyny. Ostatecznie Górnik Zamek Książ Wałbrzych odniósł zwycięstwo 79:86 po dogrywce (17:15, 17:13, 15:24, 18:15 – 12:19).

Czołowi strzelcy meczu

  • Zastal Zielona Góra: Andrzej Mazurczak 26, Jayvon Maughmer 13, Phil Fayne 10, Filip Matczak 9, Patrick Cartier 9.
  • Górnik Wałbrzych: Lovell Cabbil 23, Tauras Jogela 20, Ike Smith 11, Avery Anderson III 8, Barret Benson 8.

Mecz potwierdził, że Górnik Wałbrzych będzie groźnym zespołem w tym sezonie, a ich powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej polskiej koszykówki po 15 latach nabiera realnych kształtów.

Źródło: radioWrocław